Jak plyne cas..

Sem postujte otázky ke hrám, screeny atd

Moderátoři: ps47, Doom

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wolfik
Příspěvky: 917
Registrován: sob zář 29, 2007 3:39 pm

Jak plyne cas..

Příspěvek od Wolfik »

BvS píše na diitu fanatický články...nemá čas

EDIT: wau, to už je let. Kam vás osud zanesl?


//split od starych hier a remakov.
Uživatelský avatar
ps47
Moderátor
Příspěvky: 8154
Registrován: čtv dub 29, 2004 7:48 pm
Bydliště: SK,BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Old Games-Ports,Remakes,Mods..

Příspěvek od ps47 »

Adolfik píše:to už je let. Kam vás osud zanesl?
mna osobne nikam. stale sa motam okolo stareho hw a hier, a prave som sa rozhodol ze byt dospely nieje nic pre mna, takze od januara koncim v robote, a budem sa venovat spanku, hraniu starych hier, a chodeniu do skoly, a to tak dlho ako mi budu stacit financne rezervy (odhad 2-4 roky). o par rokov starsi kolega prave padol mrtvy v robote - ak mi je sudene zdochnut za kompom, tak nech to je aspon pri nejakej dobrej hre, a nie idiotskej aplikacii na vzdialenu kontrolu pokusajuc sa rozbehat tlaciaren dalsiemu blbounovi ktory strka usb do lan portu.
3Dfx Help Page / 3Dfx Game Guide
ObrázekObrázek
Pain is temporary...Support is forever.
socket
Příspěvky: 1138
Registrován: stř črc 18, 2007 12:13 am
Bydliště: Myjavske kopanice

Re: Old Games-Ports,Remakes,Mods..

Příspěvek od socket »

Adolfik píše:BvS píše na diitu fanatický články...nemá čas

EDIT: wau, to už je let. Kam vás osud zanesl?
uz som sa naucil clanky s oznacenim blog ignorovat. bez ohladu na to, ci sa s nazormi stotoznujem skratka nevidim dovod plytvat cas citanim blogovych zapiskov, pokusov o flame a podobnych nezmyslov, uz som asi na to prilis stary.. to nast-rocne maju svoj blogisek, u nich sa to da pochopit (zaujat za kazdu cenu).
ps47 píše:
Adolfik píše:to už je let. Kam vás osud zanesl?
mna osobne nikam. stale sa motam okolo stareho hw a hier, a prave som sa rozhodol ze byt dospely nieje nic pre mna, takze od januara koncim v robote, a budem sa venovat spanku, hraniu starych hier, a chodeniu do skoly, a to tak dlho ako mi budu stacit financne rezervy (odhad 2-4 roky). o par rokov starsi kolega prave padol mrtvy v robote - ak mi je sudene zdochnut za kompom, tak nech to je aspon pri nejakej dobrej hre, a nie idiotskej aplikacii na vzdialenu kontrolu pokusajuc sa rozbehat tlaciaren dalsiemu blbounovi ktory strka usb do lan portu.
vitaj spat v klube skolakov :8P:
mna caka posledny rok, cerveny diplom a potom bud dobre platena praca, alebo zle platene PhD studium ale so slobodou, cestovanim a tak. mam este rok na rozhodovanie, tak si to necham prejst hlavou..
3Dfx Voodoo 4 4500 PCI (3300 Toshiba 6ns)
3Dfx Voodoo 4 4500 PCI (3700 Samsung 6ns)
AMD Opteron 800MHz/256kb PGA754 0147 [nov 2001]
Uživatelský avatar
Wolfik
Příspěvky: 917
Registrován: sob zář 29, 2007 3:39 pm

Re: Old Games-Ports,Remakes,Mods..

Příspěvek od Wolfik »

ps47 - vidím, že tvůj životní přístup se nezměnil :D Můj také ne

socket - nevím, jaký obor studuješ, ale červený diplom u nás fakt není vstupenkou k dobře placené a bezstarostné práci.

Já jsem už pár měsíců absolventem jednoho technického oboru kolem elektroniky a vf techniky a nastoupil jsem (podle mě omylem) na junior pozici embedded vývojáře (C programování, fpga...) v jedné nejmenované firmě. A tak nějak s hrůzou zjišťuju, že to nechci celý život dělat (a to jsem si myslel, že pocit vyhoření přepadá hlavně lidi mnohem později). Mám vlastně stejné představy scénářů jako ps47, akorát mrtvici dostanu z toho, jak se budu snažit šlapat na paty kolegům, co se problematice věnují od děství a myslí jim to mnohem rychleji než mě. Uvažuju, že se na to vyseru a půjdu za kamarádem do fabriky - odsrat si svých 8 hodin a domů. Možná bych pak měl konečně čas na ten vytoužený real-life s koníčky, na který bohužel potřebuju prachy (motorka, zbraně...), a něco dělat se sebou...a ne si tahat práci domů.

Co se týče starého hw, tak to jsem zanevřel. Staré hry si bezproblému zahraju díky jejím portacím, remakům apod. Nějaký přehled o novém hw neudržuju už od dob prvních dvoujader, nové hry stejně asi hrát nebudu kvůli času (po 8-10h duševně náročné šichtě je zapínaní kompu kvůli hraní her to poslední co chci).


...mimochodem, možná by bylo fajn tohle přesunout do jiného vlákna. Docela by mě zajímalo, kam zmizel třeba takový -HoNy- a spol. Myslím, že to byl zrovna on, kdo mě několik let zpátky varoval, ať změním svůj obor a zájmy :D :D
Uživatelský avatar
ps47
Moderátor
Příspěvky: 8154
Registrován: čtv dub 29, 2004 7:48 pm
Bydliště: SK,BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak plyne cas..

Příspěvek od ps47 »

ok, split.

drviva vacsina ludi davno ma rodiny/deti a zamestnanie, tudiz pramalo casu blbnut na prastarom fore o prastarej 3dfx, ale pokial dobre pozeram tak vacsina starej gardy sa cas od casu zastavi, takze celkom dobra sanca ze sa v tomto vlakne ohlasia.. ad HoNy, dobra otazka, zda sa ze zmizol z povrchu zemskeho, a ja este unho mam nejaky hw, takze ho niekedy skusim vypatrat, az budem na tom lepsie. dalsi clovek ktoreho by nebolo spatne najst je Hladis, kedysi davno zbalil jeden paradny V1 Obsidian, bolo by ho fajn dostat nazad.
socket píše:vitaj spat v klube skolakov :8P:
technicky som nikdy neodisiel.
3Dfx Help Page / 3Dfx Game Guide
ObrázekObrázek
Pain is temporary...Support is forever.
Uživatelský avatar
Wolfik
Příspěvky: 917
Registrován: sob zář 29, 2007 3:39 pm

Re: Jak plyne cas..

Příspěvek od Wolfik »

to se dá normálně po tolika letech studovat zase vš? Jenom kombinované?
Uživatelský avatar
ps47
Moderátor
Příspěvky: 8154
Registrován: čtv dub 29, 2004 7:48 pm
Bydliště: SK,BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak plyne cas..

Příspěvek od ps47 »

denne studium tusim ma nejake vekove obmedzenie, ale na dialkove mozes aj ked mas 80 - kym platis a splnas minimalne pocty kreditov, tak im je to jedno. ja som na UK od 2010, s tym ze 2014-2015 som bol ghost student, a koncom 2015 ma resetli do 1.rocnika kedze som nebol schopny dodat bakalarku a ist na statnice. nieco mi pouznavaju, ale aj tak je mi jasne ze pokial mam mat sancu to konecne niekam dotiahnut, tak sa musim vykaslat na robotu - v tom studiu z 2010-2013 som to ledva ledva daval, a to som na tom fyzicky a dusevne bol o niekolko urovni lepsie. ak budem mat na starosti iba skolu a nic ine, tak by to snad mohlo byt pouzitelne.

ak sa budem pocas studia citit ze mam privela energie (lol jasne) tak mozno nejaky polovicny uvazok/it bokovky - nebolo by spatne zistit ci by bolo mozne to mesacne minimum potrebne na prezitie (cca 400E) ziskavat nejakym (k sebe) nenasilnym sposobom. ak ano, tak by mi vobec neprekazalo preplizit sa tymto sposobom do dochodkoveho veku (minimum uz odrobene mam).
3Dfx Help Page / 3Dfx Game Guide
ObrázekObrázek
Pain is temporary...Support is forever.
socket
Příspěvky: 1138
Registrován: stř črc 18, 2007 12:13 am
Bydliště: Myjavske kopanice

Re: Old Games-Ports,Remakes,Mods..

Příspěvek od socket »

Adolfik píše: socket - nevím, jaký obor studuješ, ale červený diplom u nás fakt není vstupenkou k dobře placené a bezstarostné práci.
jadrove a fyzikalne inzinierstvo, u teba neviem preco ako elektronik kodis, z nasej fakulty si vsetci elektronici nasli dobre platene joby na sr aj vo svete a koderstvo prenechali ludom z vedlajsej fakulty :wink:
ps47 píše:dalsi clovek ktoreho by nebolo spatne najst je Hladis, kedysi davno zbalil jeden paradny V1 Obsidian, bolo by ho fajn dostat nazad.
hladis diktatursky vladne diskusiam na pctf ako moderator. prispevky, ktore sa s jeho nazorom nezhoduju maze.
ps47 píše:denne studium tusim ma nejake vekove obmedzenie, ale na dialkove mozes aj ked mas 80 - kym platis a splnas minimalne pocty kreditov, tak im je to jedno. ja som na UK od 2010, s tym ze 2014-2015 som bol ghost student, a koncom 2015 ma resetli do 1.rocnika kedze som nebol schopny dodat bakalarku a ist na statnice. nieco mi pouznavaju, ale aj tak je mi jasne ze pokial mam mat sancu to konecne niekam dotiahnut, tak sa musim vykaslat na robotu - v tom studiu z 2010-2013 som to ledva ledva daval, a to som na tom fyzicky a dusevne bol o niekolko urovni lepsie. ak budem mat na starosti iba skolu a nic ine, tak by to snad mohlo byt pouzitelne.

ak sa budem pocas studia citit ze mam privela energie (lol jasne) tak mozno nejaky polovicny uvazok/it bokovky - nebolo by spatne zistit ci by bolo mozne to mesacne minimum potrebne na prezitie (cca 400E) ziskavat nejakym (k sebe) nenasilnym sposobom. ak ano, tak by mi vobec neprekazalo preplizit sa tymto sposobom do dochodkoveho veku (minimum uz odrobene mam).
denne studium vekove obmedzenie asi nema (jeden kolega sa neuspesne snazil popri praci, 100km dochadzani, troch detoch a baraku urobit aj denne studium, ma nieco cez 40 ale s vekom uz tie vedomosti do tej hlavy tak nejdu).
ja som bakalara robil 5 rokov, tazke zaciatky po strednej, ktora bola flakarina a musel som zas nabrat dril a snahu. potom to uz slo vyrazne lepsie a teraz uz to ide velmi dobre :)
3Dfx Voodoo 4 4500 PCI (3300 Toshiba 6ns)
3Dfx Voodoo 4 4500 PCI (3700 Samsung 6ns)
AMD Opteron 800MHz/256kb PGA754 0147 [nov 2001]
Uživatelský avatar
ps47
Moderátor
Příspěvky: 8154
Registrován: čtv dub 29, 2004 7:48 pm
Bydliště: SK,BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak plyne cas..

Příspěvek od ps47 »

za predpokladu ze momentalneho bakalara dokoncim podla planu v r. 2017, tak to bude (aj s prestavkami) rovnych 18 rokov. holt niesom najsikovnejsi clovek pod slnkom, a stastie si tiez iba malokedy sadne.
3Dfx Help Page / 3Dfx Game Guide
ObrázekObrázek
Pain is temporary...Support is forever.
Uživatelský avatar
Wolfik
Příspěvky: 917
Registrován: sob zář 29, 2007 3:39 pm

Re: Jak plyne cas..

Příspěvek od Wolfik »

a co hodláš dělat potom?
Uživatelský avatar
ps47
Moderátor
Příspěvky: 8154
Registrován: čtv dub 29, 2004 7:48 pm
Bydliště: SK,BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak plyne cas..

Příspěvek od ps47 »

ak budem fyzicky ok, asi skusim najst pracu ktora ma nebude likvidovat (myslim ze som to uz niekde spomenul, posledne tri roky moj zivot pozostava z toho ze chodim do roboty, a ked niesom v robote tak sa pokusam dat dokopy aby som dalsi den bol schopny vytlacit sa z postele a ist znova do roboty), tzn;

-nie 5x do tyzdna do officu
-nie hromadna doprava kazdy den
-nie 8 hodin otrociny kazdy den
-nie dvihanie telefonov a komunikacia s ludmi netechnickeho charakteru
-nie praca na bezcennych "manazerskych" projektoch

pokial sa nieco take najde, a hodi to 500E cisteho mesacne, tak beriem. pripadne by som si vedel predstavit ze by som robil externistu napr. pre GOG, patche a community manazment, plus dobrovolne prispevky cez TFix (patcher na Thief Gold, v dalsej verzii bude link na paypal donations). v podstate cokolvek co ma nebude zabijat a umozni mi alokovat cas a energiu na veci ktore ma bavia. pretoze zivot je prilis kratky na to aby si drel na hajzlov v kravatach a na konci mal aj tak hovno.
3Dfx Help Page / 3Dfx Game Guide
ObrázekObrázek
Pain is temporary...Support is forever.
Odpovědět