V5 6k,problem s ovladaci

Jakákoli problematika co se týká Voodoo 5 , čili VSA-100

Moderátoři: ps47, Vykupitel

Uživatelský avatar
DOC_ZENITH/XAN
Senior member
Příspěvky: 1922
Registrován: stř říj 20, 2004 9:37 pm
Bydliště: Praha - Hloubětín

Příspěvek od DOC_ZENITH/XAN »

Na výkon ne, ale když dam do PCI jinou VGA tak i když je v biosu nastaveno brát AGP jako primary, tak furt mi to bere tu PCI kartu ne V56K, ale to už je jen detail, ta PCI to jsem zamejšlel jako že tam bude ještě V5 5500PCI mac vedle toho a ta pojede pod win98 a 6K pojede pod XP. Tak takhle tam bejt nemusí.

Jinak ty ostatní problémy, o kterejch jsem se na srazu přesvědčil že máme oba na 100% stejný typu špatně složený SLI při určitejch rozlišení nebo určitejch glidech, nebo při tak jednom z pěti ukončení Glide nebo openGL a návratu na plochu = výtuh, přičemž v D3D se to neděje... tak ve win 98 s poslednim razielem (byl tam předtim vůbec nic jsem neinstaloval jsen jsem nabootoval a už to všechno jelo jak z říše divů) žádný tyhle problémy neexistujou. Vše naproso čistý, graficky, stabilitou a ještě to jede rychle jak z praku (znatelně lépe jak pod XP). Škoda že tu s náma 3DFX nebylo ještě pár měsíců, bejval by temn základ toho NT5 driveru mohl bejt na stejný úrovni.

To že se hlásí jak PCI čip chápu, zároveň to ale bohužel znamená že VIA only. Protože na sis chipsetu jak jsem se přesvědčili na srazu ta karta jede jen jako PCI device čili klasická rychlost PCI na 33mhz, nic moc. Kdežto na VIA chipsetech jede jako PCI-X / 66mhz mode a hned je to oněčem jinym, v UT kde je o fill rate ani ne, ale v hrách kde šlo trochu o geometrickej výkon to bylo sec sakra znát. SiS s AGP4x je skvělej podvozek pro voodoo5, ale ne pro 6000.

Ale takhle jak to teď lítá to ještě neběhalo, jsem s tim spokojen. Ten výkon je fakt nádhera. Bez FSAA UT pod glide po jedný odehraný mapě při 1600x1200 min FPS 70, averge 135. A to min bylo na CPU limitu.
havli
Příspěvky: 1277
Registrován: pát čer 22, 2007 11:17 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od havli »

Ohledne nekompatibility:

Pri testovani grafik jsem narazil na nekompatibilitu zdroje :!:

Pujcena V4 PCI totiz nechtela v testovacim PC za zadnou cenu fungovat (ani POST, jen piskala deska). Zkousel jsem ruzny desky - sis + p4, i440BX + P3, dokonce i stary pentium pro na i440FX (coz by melo urcite fungovat). Ale stejne to nechodilo. Nakonec jsem ji zkusil v jiny PC a najednou vsechno OK...

Docela zvlastni, 40+ ruznych karet chodilo naprosto hladce, vcetne V4 AGP a V5.

Pozdeji jsem na nem pouzival K7 @ 1,85V + 6800GT a na zkousku c2d + 2900XT (ale jen 2D takty a napeti) a behalo to.

Nechapu proc nenarocna V4 PCI nechtela jet. :roll:


Takze pokud se vyskytne nekompatibilita, muze to byt i zdrojem (ikdyz je to asi hodne vzacny)
Uživatelský avatar
ps47
Moderátor
Příspěvky: 8154
Registrován: čtv dub 29, 2004 7:48 pm
Bydliště: SK,BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ps47 »

DOC_ZENITH/XAN píše:..špatně složený SLI při určitejch rozlišení nebo určitejch glidech, nebo při tak jednom z pěti ukončení Glide nebo openGL a návratu na plochu = výtuh
posledny SFFT by to mal vsetko mat fixnute..ale s nim sa zasa nedaju pouzit originalne glidy.a v 3dmarku zobrazuje v strede obrazovky ten streleny fialovy obdlznik,ak si spominas :D
3Dfx Help Page / 3Dfx Game Guide
ObrázekObrázek
Pain is temporary...Support is forever.
Uživatelský avatar
DOC_ZENITH/XAN
Senior member
Příspěvky: 1922
Registrován: stř říj 20, 2004 9:37 pm
Bydliště: Praha - Hloubětín

Příspěvek od DOC_ZENITH/XAN »

Ten úplně poslední SFFT tam mi nejde ani glide ani OGL, při OGL to dokonce vyhodí error že musim mít kartu od 3dfx, dokonce mi je to vyjmenuje jsou tam všechny Voodoo5 a i rampage tam je, nicméně skutek utek. D3D mi fungovalo ok, ale jakmile nejdou glides tak je to k ničemu.
Taskr
VIP
Příspěvky: 641
Registrován: stř čer 02, 2004 10:43 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taskr »

Tak to je dobré zjištění. Zkoušel jsi pod Win98 i třeba Quake3 nebo RTCW? Dost by mě zajímali výsledky. RTCW by mohl jet dobře na nejvyšší detaili (pokud by nedošla paměť) a i na vysoké rozlišení.
ASUS P4T533-C, Pentium4 3,06 Ghz Northwood@3450 Mhz, 2048 MB Rimm, Radeon X1950 Pro, SB Live.
*3dfx Voodoo Banshee (powercolor)*
*3dfx Voodoo 2 SLI (powercolor)*
*3dfx Voodoo 3 3500TV*
*3dfx Voodoo 4 4500 AGP*
*3dfx Voodoo 5 5500 AGP*
Uživatelský avatar
DOC_ZENITH/XAN
Senior member
Příspěvky: 1922
Registrován: stř říj 20, 2004 9:37 pm
Bydliště: Praha - Hloubětín

Příspěvek od DOC_ZENITH/XAN »

Podlouhé době znekruju tenhle thread. Udělal jsem totiž změnu. Pořád mi vrtalo hlavou a měl jsem chuť se s tim přesunout na P4, která dle mejch měření z minulosti si s Voodoo5 sedne prostě více, ale nejsou na to moc desky, a všeobecně u non-3dfx karet se netburst bere jako nepřítel herního výkonu, tak na to většina lidí ani nepomyslí.

Po epic failu na posledním srazu kdy jsem vše chystal kvůli smrti disku narychlo a V5 6000 byla nekompatibilní se SIS chipsetem a jela mi jen v PCI modu, jsem si tentokrát dal bacha, a upřímě řečeno to trvalo dost dlouho než jsem sehnal slušnou desku s universal AGP a VIA chipsetem.

Ale konečně jí mám. - Soltek sl-85drv5 ( VIA Apollo P4X266E chipset ). http://i.imgur.com/JwcSB.jpg Deska ač má 80% kondíků vyteklejch (fixnu později) funguje dobře, nacpal jsem tam Northwooda 3,06Ghz @ 3,2 a jede to ok, dost byl boj se stabilizací RAM, ale nakonec se podařilo. Nefunguje HT. (Pro provoz voodooček naprosto k ničemu ale jen dávám jako informaci.) Ten bios stejnak je jak o 2 roky starší než ta deska, jsou v něm položny naprosto mimo, jako třeba USB1.1 emulace pro DOS - ale deska má fyzicky 2.0. Atd. Novej bios jsem nenašel. Tuny linků ano ale žádnej funkční odkaz, ale asi to takhle nechám bejt když to funguje (if aint broken, do not fix it).

Komptaibilita s Voodoo5 6000 nádherná, ostatně stejná jako u mé předchozí KT133A desky, ale výkon prostě šel citelně nahoru. Nepodstatnej 3Dmark01 kterej tý kartě extrémě nesedne z 2870 na 3242. FPS v UT i jinde, hlavně minima šly citelně nahoru. A taky je to první stroj s V5 6000 co je schopen přehrát 720p BD-ripy. To se s K7 a nulovou jakoukoliv akcelerací prostě nedá. Troufám si tvrdit, že tahle platforma je celkově vhodnější pro všechny VSA-100 karty, než ty protlačované KT333 + K7. Když jde jen o klasickou 5500 doporučuji jak na AMD tak Intelu SIS chipsety místo VIA. Tam jsem dostával jednoznačně nejlepší marky a tudiž geometrickou prostupnost, tudiž budou nejlepší min. fps.

(OT: Překvalipla mě naprosto dokonale a ve všem na 100% fungující SB emulace na Sound blasteru Live, teď fakt ISA zvukovku nepotřebuju když to funguje tak parádně)
havli
Příspěvky: 1277
Registrován: pát čer 22, 2007 11:17 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od havli »

Jakej mas OS - win XP ? Tech 3200 bodu je dost malo. Ja jsem nameril cca 3400 na V5 5500 @ 186MHz s P4 3,1. AXP 2,16 s V5 stock mel lehce nad 3000. Oboje samozrejme na win 98.

Zkousel jsi bez V6k jak je na tom deska, resp chipset s OC? Moje MSI 645 ultra da maximalne 150MHz. Tak by me zajimalo, jestli bych si pomoh, kdybych pouzil VIA desku... CPU ma urcite jeste rezervu.
Uživatelský avatar
DOC_ZENITH/XAN
Senior member
Příspěvky: 1922
Registrován: stř říj 20, 2004 9:37 pm
Bydliště: Praha - Hloubětín

Příspěvek od DOC_ZENITH/XAN »

Byly to výsledky z win98. z XP by byly tradičně ještě horší.

MSI 645 Ultra je přesně ta deska se kterou jsem si loni udělal ten epic fail. Ta tam měla asi jen 1750 bodů, protože je prostě s Voodoo5 6000 nekompatibilní. S chipsetem komunikuje jen jako PCI-33 a podle toho to taky vypadá. Na ostatní voodoo karty super deska, na tuhle ne.

To skóre odpovídá, 3Dmark2001 je limitovanej extrémě deoptimalizovany SW-TnL od Nvidie. + Něco strašně tlačí přes AGP sběrnici, nemohu totiž říci že by se jednalo o limit v trianglerate, protože když v UT spawnu 64 botů, je tam víc polygonů a jede to solidně. Ten test jsem provedl jen abych si potvrdil nárůst CPU síly. Ne herního výkonu. Pokud chceš poměřit výkon s 5500 je to dle situace. Pokud si postim UT v 1024x768 a dam FSAA 4x ano bude prakticky dvojnásobnej. V 3D marku může bejt i horší, koukni co jsem leta páně 2005 dosáhnul s voodoo5 5500 a K7S6A deskou.

viewtopic.php?t=59&postdays=0&postorder=asc&start=20

- 3112 bodů, běhalo to na týhle desce až nereálně dobře. Jediný co to překonalo byl pozdější pokus s Voodoo 5 5500 PCI osazenou v PCI-X slotu na 4Ghz Core2 platformě. Proto jak jsem řekl, berte SIS chipsety, jsou pro voodoočka nejlepší. Ale pro 6000 ne. Není to typické voodoočko jako všechny ostatní, ala píchnu to tam, nahraju driver a ono to funguje. Tady je tuna problémů s kompatibilitou HW i SW rázu. S většinou desek to nefunguje, nebo funguje špatně. A co se OC týče, tuhle desku ee. Neumí měnit voltáž, a má děsnou kompatibilitu s RAM. Stable mi tam fungoval jeden 512MB modul ze čtyř. Ale opět, OC ne, protože 6000 nemá ráda OC a potenciál hintu končí někde na 70mhz na AGP. Ne jako jiný voodoočka u kterejch se mi povedlo i 100. + Tahání Hintu na vysoké frekvence jej může poškodit, nebudu to rozhodně riskovat. Jsem rád jak to šlape tak jak to je. Pro tvou kartu si rozhodně nnech tvojí desku.
havli
Příspěvky: 1277
Registrován: pát čer 22, 2007 11:17 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od havli »

ad 3Dmark:

Jasny, 3DM01 neni vhodnej pro voodoo, to je znama vec. Ale precejen bych cekal, ze bude skore trochu lepsi. Pred casem jsem cetl nekde na zahranicnim foru, ze V5 6000 v AGP2PCI redukci @ PCI-X na c2d (nebo mozna nehalemu, uz si to nepamatuju presne) platforme dosahla k 6000 bodum. V5 5500 PCI-X asi 4000b. Tak bych cekal vetsi rozdil mezi 5500 a 6000. Ale na tom nesejde.....3Dmark neni dulezitej, hlavne, ze hry jedou odpovidajicim zpusobem. :)


ad OC:

Myslel jsem to tak, jestli jsi nezkousel strop tyhle VIA desky predtim, nez jsi tam dal V5 6k... Zvysovat AGP takt s 6k v PC samozrejme ne. Bezpecnost takovy karty je vzdycky na prvnim miste.

Tu 645 ultru si necham, tech potencialnich 200-300MHz navic by az takovej rozdil asi neudelalo. Krom toho vymena desky v moji na miru vyrobeny skrini neni az tak snadna, takze bude fakt nejlepsi to nechat bejt.


btw. vsimnul jsem si takovybo zajimavyho jevu na K7 vs P4 platforme. V nizkych rozlisenich, kde je cpu limit je P4 znatelne lepsi......na tom by nebylo nic divnyho. Ale ve vyssim rozliseni treba 1024x738x32 podava K7 o par procent lepsi vykon. Nechapu jak je to mozny - Q3A na K7 ma 93,7 fps, P4 trochu min, takovych 85 odhadem. (momentalne mam V5 pc offline, takze nemuzu zmerit konkretni hodnotu...) Nezaznamenal jsi u sebe neco podobnyho?
Uživatelský avatar
DOC_ZENITH/XAN
Senior member
Příspěvky: 1922
Registrován: stř říj 20, 2004 9:37 pm
Bydliště: Praha - Hloubětín

Příspěvek od DOC_ZENITH/XAN »

Není možné aby vyšší rozlišení ovlivňovala platforma. Tam to sedí čistě na GPU. Pokud má jedna z nich horší skóre tam, tak má deska / chipset horší implemetaci AGP. Naopak větší skóre v menšim rozlišení indikuje větší sílu CPU, a toho bych se držel více.
Taskr
VIP
Příspěvky: 641
Registrován: stř čer 02, 2004 10:43 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Taskr »

Ta deska nemá kolem 150 Mhz FSB děličku na AGP/PCI? Jinak ten CPU by si nechal v pohodě říci kolem 3500 Mhz.

edit: koukám VIA266, ta ji mít nebude.
ASUS P4T533-C, Pentium4 3,06 Ghz Northwood@3450 Mhz, 2048 MB Rimm, Radeon X1950 Pro, SB Live.
*3dfx Voodoo Banshee (powercolor)*
*3dfx Voodoo 2 SLI (powercolor)*
*3dfx Voodoo 3 3500TV*
*3dfx Voodoo 4 4500 AGP*
*3dfx Voodoo 5 5500 AGP*
Odpovědět